Kern has logged 17 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maelström

Maelström

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry