Sort by

Kern has logged 44 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear X

Fear X

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Bala

Miss Bala

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Contempt

Contempt

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry