Sort by

Kern has logged 25 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Love

First Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry