Sort by

Kern has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Novice

The Novice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read prior review Edit this entry  
11
Thanos and Despina

Thanos and Despina

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Botch: 061502

Botch: 061502

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Procession

Procession

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry