• Moon Knight

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

  • Marry Me

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ★★½

  • The 355

    ★★★★

  • Single’s Inferno

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Descendants: The Royal Wedding

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • Loki

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Soul

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • Swimming for Gold

    ★★★½

  • Into the Beat

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Tigertail

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

    ★½

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Escape Room

  • Dumplin'

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½