Sort by

kerra has logged 20 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry