• A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Monster Trucks

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Legends of the Hidden Temple

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Trolls

    ★★★½

  • Supersonic

    ★★★★

  • Prevenge

    ★★★½

  • Pete's Dragon

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Boss

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Hush

    ★★

  • Gods of Egypt

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★