RSS feed for Kerry

Kerry has logged 50 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The She Beast

The She Beast

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Penelope

Penelope

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When In Rome

When In Rome

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Across the Bridge

Across the Bridge

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Il Grido

Il Grido

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Chase

The Chase

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The College Girl Murders

The College Girl Murders

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry