• Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

  • Lightyear

    ★★½

  • Hummus Full Trailer

    ★★★★

  • Hollywood Stargirl

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★

  • Close

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★½

  • Dodo

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Rebel

    ★★★★½

  • The Silent Twins

    ★★★½

  • R.M.N.

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • War Pony

    ★★★★

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★½

  • Sneakerella

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • One More Story

    ★★★

  • Tel Aviv

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Come From Away

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Spin

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★½

  • Emergency Declaration

    ★★★★

  • If It Ain't Broke

  • Memoria

  • Casablanca Beats

    ★½