Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Final Cut

Final Cut

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Nicholas - Happy as Can Be

Little Nicholas - Happy as Can Be

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
EO

EO

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
America

America

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★½
Edit this entry  
14
Rising to the Top

Rising to the Top

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hummus Full Trailer

Hummus Full Trailer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Detention

Detention

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hollywood Stargirl

Hollywood Stargirl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
War Pony

War Pony

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebel

Rebel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tchaikovsky’s Wife

Tchaikovsky’s Wife

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Dodo

Dodo

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
½
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dead Women Walking

Dead Women Walking

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Edge

On the Edge

2018
×
Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry