Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Kesem Berkovitch

Kesem Berkovitch

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Kesem
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Kesem’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Bullet Train

    Bullet Train 2022

    ★★ Watched by Kesem Berkovitch 09 Aug 2022

    Snowpiercer: Tokyo Drift

  • Not Okay

    Not Okay 2022

    ★★★★★ Watched by Kesem Berkovitch 29 Jul 2022

    Danni Sanders at the end like “Wait, is this fucking play about us?”

  • Final Cut

    Final Cut 2022

    ★½ Watched by Kesem Berkovitch 26 Jul 2022

    Exhausting

  • The Bob's Burgers Movie

    The Bob's Burgers Movie 2022

    ★★★ Watched by Kesem Berkovitch 23 Jul 2022

    Wish it had more adventures. And songs.

  • Rising to the Top

    Rising to the Top 2022

    ★★★★ Watched by Kesem Berkovitch 14 Jul 2022

    מלטה היו צריכים לזכות באירוויזיון הזה

  • Thor: Love and Thunder

    Thor: Love and Thunder 2022

    ★★½ Watched by Kesem Berkovitch 05 Jul 2022

    Thor: Dumb and Dumber

  • Minions: The Rise of Gru

    Minions: The Rise of Gru 2022

    ★★★½ Watched by Kesem Berkovitch 02 Jul 2022

    Why is Michelle Yeoh loves rocks with googly eyes so much???

  • Hummus Full Trailer

    Hummus Full Trailer 2022

    ★★★★ Watched by Kesem Berkovitch 25 Jun 2022

    איזו הפתעה

  • Detention

    Detention 2011

    ★★★★½ Rewatched by Kesem Berkovitch 18 Jun 2022

    Happy birthday to me!

  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★½ Watched by Kesem Berkovitch 14 Jun 2022

    Andy, you had mediocre taste

  • Hollywood Stargirl

    Hollywood Stargirl 2022

    ★★★★ Watched by Kesem Berkovitch 04 Jun 2022

    I’d watch anything Julia Hart does! Well, except if it on Amazon Prime…

  • Men

    Men 2022

    ★★ Watched by Kesem Berkovitch 04 Jun 2022

    There was walk-outs 5 minutes before the end! You suffered it all and then decide to fucking leave with no resolution?!

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 31
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more on Journal.