Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
11
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry