• Sharp Stick

    ★★★½

  • Mija

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Jagged

  • Scenes from a Marriage

    ½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

  • The Chair

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Tiger

  • The Last Blockbuster

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Life Ahead

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • The Binge