ketchuplord68 has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read prior review Edit this entry  
31
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
20
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
06
Level Five

Level Five

1997
×
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
21
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry