RSS feed for Ketija
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Neo Yokio: Pink Christmas

Neo Yokio: Pink Christmas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Comet

Comet

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Bille

Bille

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★
Edit this entry  
12
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Homo Novus

Homo Novus

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
16
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
My Wealthy Mistress

My Wealthy Mistress

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★
Edit this entry  
01
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Swingers

Swingers

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Chronicles of Melanie

The Chronicles of Melanie

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry