• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Class Action Park

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Get Duked!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★½

  • Serenity

  • Fyre

  • Escape Room

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★½