Kevin has logged 42 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Games

House of Games

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Truth About Charlie

The Truth About Charlie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Business

Big Business

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry