• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • The Revenant

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

  • Guardians of the Galaxy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • X-Men: Days of Future Past

  • Boyhood

  • The Babadook

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Pacific Rim

  • The Great Gatsby

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Looper

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Dredd

  • The Master

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave