Kevin79 has logged 413 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Edit this entry  
30
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Super

The Super

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Molly

Molly

2017
×
Edit this entry  
13
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We the Animals

We the Animals

2018
×
Edit this entry  
28
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Possum

Possum

2018
×
Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry