Kevin79 has logged 34 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
Edit this entry  
29
Embers

Embers

2015
×
Edit this entry  
29
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Edit this entry  
29
The Creeping Garden

The Creeping Garden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yellow

Yellow

2012
×
Edit this entry  
29
Unholy Night

Unholy Night

2010
×
Edit this entry  
28
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
Edit this entry  
28
The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasyte: Part 2

Parasyte: Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Imitation Girl

Imitation Girl

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
Edit this entry  
26
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
Edit this entry  
25
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tilt

Tilt

2017
×
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bed of the Dead

Bed of the Dead

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry