Kevin79 has logged 483 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hellbound

Hellbound

2021
×
Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★½
Edit this entry  
30
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Baby

The Baby

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Trapped Alive

Trapped Alive

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wind

The Wind

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bloodstone

Bloodstone

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The American Astronaut

The American Astronaut

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
Edit this entry  
18
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★
Edit this entry  
18
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lolly-Madonna XXX

Lolly-Madonna XXX

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★
Edit this entry  
17
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Blonde Death

Blonde Death

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Targets

Targets

1968
×
Edit this entry  
16
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★½
Edit this entry  
15
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Streets

Streets

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zone 414

Zone 414

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
McBain

McBain

1991
×
★★½
Edit this entry  
13
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonny Boy

Sonny Boy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry