Kevin79 has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Slaxx

Slaxx

2020
×
Edit this entry  
30
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stray

Stray

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ergo Proxy

Ergo Proxy

2006
×
Edit this entry  
24
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
RahXephon: Pluralitas Concentio

RahXephon: Pluralitas Concentio

2003
×
Edit this entry  
19
Baccano!

Baccano!

2007
×
Edit this entry  
17
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★
Edit this entry  
17
RahXephon

RahXephon

2002
×
Edit this entry  
15
Elfen Lied

Elfen Lied

2004
×
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Offence

The Offence

1973
×
★★½
Edit this entry  
10
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outland

Outland

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
05
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Lad

Blood Lad

2013
×
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Lagoon: Roberta's Blood Trail

Black Lagoon: Roberta's Blood Trail

2010
×
Edit this entry  
03
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
Edit this entry  
03
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Edit this entry