Kevin has logged 882 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Falling

The Falling

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill Hicks: Revelations

Bill Hicks: Revelations

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Eve Miracle

A Christmas Eve Miracle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: Last Christmas

Doctor Who: Last Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Town Without Christmas

A Town Without Christmas

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Car

The Car

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cookie Cutter Christmas

A Cookie Cutter Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lockout

Lockout

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Saved Christmas

The Man Who Saved Christmas

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Christmas

Mr. Christmas

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Star

A Christmas Star

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
12 Gifts of Christmas

12 Gifts of Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: Deep Breath

Doctor Who: Deep Breath

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice Sculpture Christmas

Ice Sculpture Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Combat Academy

Combat Academy

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hats Off to Christmas!

Hats Off to Christmas!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Score

Final Score

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Cottage

Christmas Cottage

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Spice World: The Movie

Spice World: The Movie

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry