Kevin has logged 82 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gone

Gone

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Walled In

Walled In

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl on a Motorcycle

The Girl on a Motorcycle

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fall Down Dead

Fall Down Dead

2007
×
★½
Edit this entry  
25
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
★★½
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

1963
×
★★★
Edit this entry  
25
Destination Moon

Destination Moon

1950
×
★★★
Edit this entry  
24
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Fantacide

Fantacide

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Cat-Women of the Moon

Cat-Women of the Moon

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark House

Dark House

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
Edit this entry  
21
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joy House

Joy House

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1939
×
★★★
Edit this entry  
15
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Awkward Sexual Adventure

My Awkward Sexual Adventure

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Madison County

Madison County

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

1962
×
★★★½
Edit this entry  
12
Discopath

Discopath

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Trancers 6: Life After Deth

Trancers 6: Life After Deth

2002
×
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Edit this entry