Sort by

Besiana has logged 34 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Chatroom

Chatroom

2010
×
Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★½
Edit this entry  
20
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Angst

Angst

1983
×
Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Edit this entry  
08
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Faults

Faults

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★
Edit this entry  
04
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Edit this entry