Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blue Hour

The Blue Hour

2015
×
★★
Edit this entry  
14
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Workforce

Workforce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Impossible Things

Impossible Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
2gether: The Series

2gether: The Series

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Long Time No See

Long Time No See

2017
×
★★
Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Curse

Sweet Curse

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Secret Roommate

Secret Roommate

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
½
Edit this entry  
11
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
10
Winchester

Winchester

2018
×
Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
½
Edit this entry  
06
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Edit this entry  
04
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry