Sort by

kev. has logged 44 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bully

Bully

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★½
Edit this entry  
23
When Jeff Tried to Save the World

When Jeff Tried to Save the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Rock

Black Rock

2012
×
½
Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Edit this entry  
19
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gabriel

Gabriel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★
Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Score

The Score

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
½
Edit this entry  
01
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry