Sort by

Kevin has logged 65 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No One Could Protect Her

No One Could Protect Her

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paparazzi

Paparazzi

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonderland

Wonderland

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tonight She Comes

Tonight She Comes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Live!

Live!

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Living Through Chemistry

Better Living Through Chemistry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hexecutioners

The Hexecutioners

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Donner Party

The Donner Party

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Going to Break Your Heart

I'm Going to Break Your Heart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Only Mine

Only Mine

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

Big Bucks: The Press Your Luck Scandal

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Ties

Blood Ties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Torque

Torque

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan

Pan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pretty Little Dead Girl

Pretty Little Dead Girl

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Student

The Good Student

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Loved Women

The Man Who Loved Women

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Name of the King 2: Two Worlds

In the Name of the King 2: Two Worlds

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice Scream: The ReMix

Ice Scream: The ReMix

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over Your Dead Body

Over Your Dead Body

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Fire

White Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry