Sort by

Kevin has logged 891 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombie Diaries 2

Zombie Diaries 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Compliance

Compliance

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Dearest

Zombie Dearest

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Giant Mechanical Man

The Giant Mechanical Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killer Movie

Killer Movie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pervert!

Pervert!

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vicious

Vicious

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
XIII

XIII

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Runs in the Family

It Runs in the Family

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death of the Incredible Hulk

The Death of the Incredible Hulk

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Turkey Bowl

The Turkey Bowl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flaming Star

Flaming Star

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Warriors

Jungle Warriors

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stanley

Stanley

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Collapsed

The Collapsed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vlog

Vlog

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
7 Nights Of Darkness

7 Nights Of Darkness

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry