Sort by

Kevin has logged 87 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Behind You

Evil Behind You

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
V

V

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exterminating Angels

The Exterminating Angels

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Adams

John Adams

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncaged

Uncaged

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wadd: The Life & Times of John C. Holmes

Wadd: The Life & Times of John C. Holmes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grim

Grim

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captive

Captive

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Above Ground

Above Ground

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
4 Dead Girls: The Soul Taker

4 Dead Girls: The Soul Taker

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Years

10 Years

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nude Nuns with Big Guns

Nude Nuns with Big Guns

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Empire

Empire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
4.3.2.1

4.3.2.1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Young Guns II

Young Guns II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frat House Massacre

Frat House Massacre

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
From Friend to Fiancé

From Friend to Fiancé

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Special Ops

Special Ops

2010
×
★★
Read the review Edit this entry