• Luca

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Visible: Out On Television

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Sex, Explained

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • My Name Is Lady Gaga

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★