KevinFromUp has logged 180 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Criminal

Criminal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Saint

The Saint

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bambi

Bambi

1942
×
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry