KevinFromUp has logged 26 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry