Kevin has logged 126 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Strung

High Strung

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry