• Tigertail

    ★★★★

  • Black Hearted Killer

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • you

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Why Him?

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★