Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Sister

Bad Sister

2016
×
★★
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
King Jack

King Jack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry