• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Devs

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?