RSS feed for Kevin

Kevin has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Primal

Primal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hello World

Hello World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Quezon's Game

Quezon's Game

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry