Sort by

Kevin has logged 695 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice

Alice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Maguire-Man

Maguire-Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adrien

Adrien

1943
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Small Body

Small Body

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Not Me

Not Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
In Praise of Love

In Praise of Love

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Behind the Soundtrack: Uncut Gems with Daniel Lopatin

Behind the Soundtrack: Uncut Gems with Daniel Lopatin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
03
L'Inhumaine

L'Inhumaine

1924
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Time Thief

The Time Thief

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Aline

Aline

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry