Sort by

Kevin has logged 46 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry  
19
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Snakehead

Snakehead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kafka

Kafka

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Earwig

Earwig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Huda's Salon

Huda's Salon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Separation

Separation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Land

Silent Land

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Banquet

A Banquet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maria

Maria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Karen

Karen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
04
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
French Tech

French Tech

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry