kevinyang has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry