Kevin has logged 348 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry