Kevin David has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assimilation

Assimilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boo!

Boo!

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Squad

The Squad

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hesperia

Hesperia

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Booth at the End

The Booth at the End

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stomping Ground

Stomping Ground

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Isle

The Isle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boar

Boar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eat Locals

Eat Locals

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Queen of Spades: The Dark Rite

Queen of Spades: The Dark Rite

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry