Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★½
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Collective

Collective

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
42

42

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
White Eye

White Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Colette

Colette

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Opera

Opera

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Edit this entry