• Switch

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Confederation Film

    ★★★½

  • Range Roads

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lamp Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Sympathy for the Devil

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • 63 Up

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★½