• Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Isi & Ossi

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • I Love You, Stupid

    ½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Take Me Out

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Battle

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • The Game Changers

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • One of Us

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½