• Fight Club

    ★★★★

  • Baadshah

  • Big Daddy

    ★★★½

  • Tarzan

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • Kuch Kuch Hota Hai

  • Dil Se..

  • Mulan

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • I Stand Alone

    ★★★

  • Duplicate

  • Ringu

  • Deep Rising

    ★★½

  • Geri's Game

  • Titanic

    ★★★★

  • Dil To Pagal Hai

  • Liar Liar

  • Judwaa

  • Scream

    ★★★½

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Jumanji

  • Toy Story

  • Dilwale Dulhania Le Jayenge

  • A Goofy Movie

    ★★½

  • Karan Arjun

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Darr

  • Baazigar

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Candyman

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Angst

    ★★★

  • First Blood

    ★★★

  • The Shining

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

  • 12 Angry Men

    ★★★★