• Bloodshot

    ★½

  • Alone

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Jawaani Jaaneman

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Disco Raja

  • The Night House

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Good Newwz

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Marjaavaan

  • Bala

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

  • Bigil

  • Housefull 4

  • Better Days

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Sky Is Pink

  • War

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★½

  • Gaddalakonda Ganesh

  • Nani's Gang Leader

  • Dream Girl

  • Section 375

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Saaho

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Mission Mangal

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

  • Super 30

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Kabir Singh

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • NGK

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • India's Most Wanted

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Student of the Year 2

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Swallow

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Chitralahari

  • Lucifer

  • Kesari