• The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Bigbug

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Falls

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • More the Merrier

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Two

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★