• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½